تلاش برای یک لبخند زیباتر نگرش ماست

  • Info@drtajedini.com
  • 02634314424 - 02634320495 - 09367718553

اصلاح طرح لبخند

طرح لبخند

لبخند زدن یکی از اولین راه های ایجاد ارتباط در تعاملات اجتماعی است. شکل ظاهری دهان و دندان هنگام لبخند زدن ، یکی از اولین مواردی است که توجه مخاطب را به خود جلب می کند و بسته به وضعیت بهداشتی و زیبایی ظاهری، می تواند موجب دلزدگی مخاطب و یا جذب علاقه او به ادامه ارتباط شود.

افرادی که به دلایلی مانند زردی و بدرنگی دندان ها، نا هماهنگی و به هم ریختگی دندان ها، بدشکلی، شکستگی و ترک خوردگی دندان ها و پوسیدگی آنها، از لبخند زدن امتناع کرده و احساس خجالت و شرمندگی به آن ها دست می دهد، می توانند با مراجعه مطب دکتر نغمه تاجدینی نسبت به اصلاح طرح لبخند خود اقدام نمایند.

اصلاح طرح لبخند چیست؟

اصلاح طرح لبخند به مجموعه درمان هایی گفته می شود که با هدف مرتب سازی دندان ها، بهبود وضعیت بهداشتی و شکل ظاهری، سفید کردن دندان ها و اصلاح به هم ریختگی های دندانی انجام می شوند. دندانپزشک متخصص پس از معاینه تصمیم میگیرد که چه نوع درمانی برای اصلاح طرح لبخند فرد مناسب است. ممکن است بسته به مشکلات دندان های بیمار از روش هایی مانند ارتودنسی، بلیچینگ، لمینیت، ایمپلنت و روکش استفاده شود.

بلیچینگ یا سفید کردن دندان

در صورتی که دندان ها از نظر شکل قرارگیری و وضعیت ردیف بودن مشکلی نداشته باشند، و تنها مشکل آن ها زردی و بدرنگی باشد، می توان از روش درمانی بلیچینگ برای اصلاح طرح لبخند استفاده کرد.

بلیچینگ به دو نوع خانگی و بلیچینگ در مطب تقسیم می شود. بلیچینگ در مطب دندانپزشکی، اثر سفید کنندگی بیشتری دارد، در زمان کوتاه تری انجام خواهد شد.

در مقابل این روش، بلیچینگ خانگی قرار دارد که طول مدت درمان بیشتر است و در خانه ، توسط خود فرد انجام می شود.

در بلیچینگ خانگی، پس از قالب گیری از دندان های فرد یک تری شفاف از مجموعه دندان ها ساخته می شود. سپس فرد ماده سفید کننده را داخل آن ریخته و روزانه به مدت چند ساعت روی دندان های خود قرار می دهد.

ایمپلنت

ایمپلنت یا کاشت دندان برای افرادی انجام می شود که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند و به دلیل نمایان بودن فضای خالی بین دندان ها، از وضع ظاهری دندان ها و دهان خود، رضایت ندارند. در این روش یک پین در استخوان فک کار گذاشته شده و به عنوان ریشه دندان عمل می کند، سپس روکشی به شکل دندان طبیعی روی آن نصب می شود.

دندان های کاشته شده یا ایمپلنت مانند دندان های طبیعی فرد عمل می کنند و علاوه بر زیبایی، باعث اصلاح وضعیت نامطلوب جویدن غذا و تکلم فرد نیز می شوند

ارتودنسی

یکی از اصلی ترین روش ها برای اصلاح طرح لبخند ، ارتودنسی است. در این روش با استفاده از سیم و براکت هایی که به روی دندان ها نصب می شوند، در طول دوره درمانی نسبتا طولانی و با اعمال فشار از جانب دستگاه ارتودنسی، دندان ها به مرور زمان مرتب شده و در جای درست خود قرار می گیرند.

لمینت

لمینت یکی از درمان های دندانپزشکی است که صرفا به دلیل زیبایی دندان ها انجام می شود. لمینت ها در دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی قابل ارائه هستند.

بهتر است دندانپزشک در مورد انتخاب نوع لمینت مناسب تصمیم گیری کند.

لمینت های سرامیکی پس از قالب گیری، طی مدت دو تا سه هفته در لابراتوار ساخته می شوند و سپس با استفاده از چسب مخصوص روی دندان های فرد نصب و ثابت می شوند.

لمینت کامپوزیتی از مواد ترمیم کننده دندان ساخته می شود. دندانپزشک این مواد را به روی دندان ها گذاشته و آن ها را تراش می دهد تا فرم مورد نظر را به دست بیاورد.

لمینت یا ونیر کامپوزیتی هزینه کمتری نسبت به نوع سرامیکی دارد.

در مواردی که آسیب دیدگی دندان شدید باشد، دندانپزشک ابتدا به ترمیم دندان ها پرداخته و سپس از روکش زیرکونیا یا روکش سرامیکی برای پوشش دهی و محافظت از دندان ها استفاده می کند. روکش های زیرکونیوم امکان بهره مندی از زیبایی و حفاظت را همزمان برای دندان ها فراهم می کنند.

اینستاگرام دکتر تاجدینی

به روزترین مطالب دندانپزشکی

دریافت وقت

02634314424 - 02634320495 - 09367718553

ساعت کاری مطب

شنبه تا چهارشنبه 10 تا 12 - 17 تا 20 - پنجشنبه 10 تا 13

کرج باغستان

نبش گلستان دهم (شهید ملک لی) ساختمان پرواز طلایی واحد ۲ طبقه اول
تماس جهت دریافت وقت